Reprezentacja Miasta i Gminy Mrozy zwycięża w turnieju piłki siatkowej w ramach XVI Powiatowych Igrzysk Samorządowych! W rozegranych w sobotę 13 czerwca w hali sportowej w Siennicy finałach turnieju mroziańscy samorządowcy potwierdzili swoją tegoroczną formę sportową, wygrywając 2:0 w meczu o I miejsce z faworyzowaną reprezentacją Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że drużyna z Mrozów stanęła po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium w szesnastoletniej historii turnieju. Najwięcej emocji dostarczył jednak mecz półfinałowy, w którym reprezentacja Powiatu Mińskiego przy dopingu pracowników starostwa dzielnie stawiała odpór mrozianom, przegrywając w decydującym secie różnicą dwóch punktów. Po nieudanym pierwszym secie nastąpiła pełna mobilizacja na wszystkich pozycjach w szeregach mrozian i potwierdziła się obiegowa opinia, że tylko klasowe drużyny wygrywają końcówki setów.

Warto podkreślić, że zwycięstwo samorządowców jest czwartym zwycięstwem siatkarzy z Mrozów w tym sezonie. Najlepsi w powiecie okazali się również zawodnicy GOSiR Mrozy w finałach Powiatowej Ligi Siatkówki, reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Mrozach w finałach Powiatowej Licealiady SZS oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrozach w finałach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Gratulujemy!

Miasto i Gminę Mrozy reprezentowali: Klaudia Choinka (ZSP), Małgorzata Kroczyńska (SP Grodzisk), Dariusz Jaszczuk (burmistrz), Marcin Mądry (ZGK), Lucjan F. Molenda (kpt., GOSiR), Andrzej Pieniak (radny powiatowy), Damian Wojdak (ZGK), Robert Ziółkowski (ZSP). Drużynę do zwycięstw przygotował trener Paweł Bukowski (GOSiR South Oldboys).