Img 8812

W czwartek 16 czerwca przed SP w Mrozach odbył się pokazowy trening kolarski MTB, który zgromadził ponad 30 uczestników. W zajęciach pierwszy raz wzięli udział nowi kandydaci na kolarzy - najmłodsi uczniowie tutejszej podstawówki, którzy przybyli w towarzystwie rodziców. Było na co popatrzeć... Demonstracja nienagannej techniki w wykonaniu bardziej zaawansowanych zawodników wywołała nieukrywane zadziwienie i została nagrodzona brawami. Chwilę później wszyscy zmierzyli się z torem przeszkód oraz trudnym zjazdem na rowerze po schodach. Okazało się że taki wyczyn jest możliwy!!!

GALERIA

Znaleziono też czas na przegląd sprzętu, z którego korzystają najmłodsi adepci. Cenne rady i uwagi w tej kwestii mają duże znaczenie nie tylko dla jakości treningów, ale również dla bezpieczeństwa na drodze. Najwięcej problemów w "młodym peletonie" przysporzyło formowanie i przegrupowanie szyków oraz pokonywanie przeszkód na dużej prędkości. Mimo tych trudnych sztuczek na twarzach młodziaków nie widać było przerażenia a raczej duży entuzjazm i zapał do pracy. Bardzo ważne jest aby dydaktyczna strona takich zajęć zawierała wiele elementów dobrej zabawy a nie wiązała się wyłącznie ze stresem i obawami. Było więc miejsce na humor i wiele śmiechu.

Trener PZKOL Jacek Tomkiewicz podsumował: Po piątym roku mojej pracy trenerskiej w Mrozach utwierdzam się w przekonaniu, że zawsze był tu duży potencjał i świetne nastawienie mentalne do sportu. W tych okolicach są fantastyczne warunki terenowe do uprawiania kolarstwa a mnogość organizowanych w ciągu roku wyścigów świetnie stymuluje rozwój tej przepięknej dyscypliny. Praca nad kształtowaniem młodych sportowych osobowości w Mrozach to dla mnie wyzwanie, ale też wielka satysfakcja.

Zapisów do szkółki kolarskiej V-Max MM GOSiR Mrozy można dokonywać bezpośrednio u trenera Jacka Tomkiewicza, tel.: 605 632 852, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.