Img 0048

Konrad Kąca Mistrzem Powiatu Mińskiego! W rozegranych w sobotę 17 września br.  Mistrzostwach Powiatu Mińskiego Szkół Podstawowych w Kolarstwie Szosowym uczeń SP w Mrozach i jednocześnie zawodnik Szkółki Kolarskiej V-MAX GOSiR Mrozy nie miał sobie równych w kategorii klas III-IV. Konrad (na zdjęciu pierwszy z prawej) to młody i pracowity podopieczny trenera Jacka Tomkiewicza, który przez cały okres wakacyjny nie opuścił żadnego treningu a w swój sukces włożył mnóstwo pracy i kolarskiego entuzjazmu. Zawody uczniów szkół podstawowych odbyły się w ramach Memoriału Feliksa Rawskiego rozgrywanego od ośmiu lat na centralnych ulicach Mińska Mazowieckiego. Wyścig został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: klas I-II, III-IV oraz V-VI.

W tej samej grupie wiekowej bardzo dobrze wypadł też Kuba Bieniawski, który mimo upadku zakończył rywalizację na VI miejscu. Zacięta walka toczyła się w kategorii klas V-VI i do końcowego finiszu nie wiadomo było kto będzie zwycięzcą. Niewiele zabrakło do podium młodym kolarzom z Mrozów. Ostatecznie Przemek Jastrzębski zajął IV miejsce a Kacper Siwiec uplasował się na VII lokacie.

Kolarstwo to jedna z trudniejszych dyscyplin sportowych, gdzie na pierwszy sukces trzeba czasami czekać bardzo długo. Potrzeba wiele cierpliwości, dokładności i systematyczności. Tym bardziej cieszy fakt, że w dobie komputerów i internetu do tego sportu ciągle garną się młodzi chłopcy i dziewczęta. Wielkie gratulacje dla dzieciaków z Mrozów!